Yüz Estetiği

Yüz Germe

Yüz Germe


Yüz germe ameliyatının amacı yüz ve boyun derisindeki sarkıkları ve varsa çene altı yağlanmayı ortadan kaldırmaktır. Yüzün ve elmacık kemiklerinin bütün olarak gerilmesi için yapılır. Başka estetik işlemlerle birlikte kombine edildiği durumlarda hastanın daha genç ve canlı görünmesine faydası olabilir. Yüz germe ameliyatı hastanede ve bir anestezi uzmanının gözetiminde yapılır. Ortalama 2 – 2,5 saat sürer.

Yüz germe ameliyatı nasıl yapılır?
Yüz derisi kulak üzerindeki saçlı deriden başlayarak, kulak arkası saçlı deriye kadar devam eden bir cerrahi kesi ile kaldırılır. Yüzde sarkmaya sebep olan yüz kaslarını içeren doku özel dikişler ile asılır. Derinin fazlalık yapan kısmı uzaklaştırılarak; şakak, yanak ve çene bölgesindeki bolluklar ortadan kaldırılır. Ağız kenarındaki gülme çizgilerinin derinliği de ameliyat esnasında azaltılır.

Yüz germe ameliyatına nasıl karar verilir?
Ameliyat öncesinde yapılacak muayenede, ameliyattan beklentilerinizi cerrahınızla konuşmak, ameliyat sürecini ve nasıl bir sonuç alacağınızı anlamak adına önem taşır. Ameliyat, hastane koşullarında ve genel anestezi altında yapılır. Yüz germe ameliyatı ile aynı anda başka bir uygulama yapılmayacaksa genelde aynı gün taburcu olmak mümkündür.

Yüz germe ameliyatı iz bırakır mı?
Yüz germe ameliyatı şakak bölgesindeki saçlı deri içinde kalacak bir iz bırakır. Çene altı bölgesinde de 3-5 mm boyunda karşıdan görünmeyecek bir iz kalır. Beklenen sonuç tüm bu izlerin gizlenebilecek ve fark edilmeyecek şekilde olmasıdır.

Yüz Germe Operasyonu sonrasında süreç nasıldır?
Yüz germe ameliyatının sonrasında ağır komplikasyonlar oluşmaz. Yüzde, şişlik, morluk ya da gerginlik hissi olabilir. Anesteziden etkilenen kimi hastalarda yüzde hafif asimetriler de görülebilir ancak bunlar geçicidir. Pansuman gözler, burun ve ağız açık kalacak şekilde yapılır ve en geç iki gün içinde alınır. Dikişler ise ortalama 5-7 gün içinde alınır. Bir hafta içinde işe dönebilir ve makyaj yapabilirsiniz. Yüzü dış darbelerden korumak ve ağır egzersizlerden kaçınmak ameliyat sonrası dönemde önem taşır. Erkek hastaların 2-3 hafta sakal tıraşı olmamaları gerekir.

Yüz germe ameliyatının sonuçları kalıcı mıdır?
Yüz germe ameliyatının etkileri yıllarca sürse de yüz deriniz yaşlanmaya devam edeceği için oluşan gerginlik kalıcı değildir. 5 – 10 yıl içinde tekrar yüz germe ameliyatı olmak düşünülebilir

Dudak Estetiği

Dudak Estetiği


Dudaklar yüzün estetik güzelliğini tamamlayan en önemli parçalarından biridir. Burun gibi dudaklar da yüzün tam ortasında bulunmaları nedeniyle çok dikkat çekerler. Tarihte de dolgun ve diri dudaklar her zaman çekiciliğin simgesi olarak görülmüştür. Bazı kişilerin dudak yapısı ince ve belirsiz bir görünüme sahip olabilir, bunun yanında yaşımızın ilerlemesiyle dudaklar diriliğini ve dolgunluğunu kaybederler. Dudak estetiği uygulamasında amaç dudakların doğallığını kaybetmeden kalınlaştırılması ve daha belirgin hale getirilmesidir. Dudak estetiği cerrahi bir operasyona gerek duyulmadan, dolgu maddeleri kullanılarak gerçekleştirilebileceği gibi, cerrahi yöntemlerle de hayata geçirilebilir. Hangi yöntemin seçileceğine kişinin dudaklarının durumuna ve estetik tercihlere göre karar verilir. Bunun yanında dudakta normalden fazla kalınlık olması durumunda da inceltme ya da küçültme şeklinde dudak estetiği uygulanabilir.

Dudak estetiği için hangi yöntemler uygulanır?
Dudak estetiği operasyonları cerrahi ya da cerrahi olmayan yöntemler kullanılarak yapılabilir. Hangi yöntemin seçileceği kişinin dudaklarının durumu ve estetik tercihlerle belirlenir. Cerrahi olmayan yöntemler en sık uygulanan yöntemlerdir ve dolgu maddeleri kullanılarak yapılırlar. Dolgu maddesi olarak genellikle hyalüronik asit ya da kişinin kendi yağ dokusu kullanılır. Cerrahi yöntemlerle yapılan dudak kalınlaştırma işleminde ise vücudun bir bölgesinden alınan doku parçası dudak içinden insizyonla yerleştirilir. Cerrahi yöntemlerle yapılan dudak estetiği lokal anetezi uygulanarak yapılır ve dolgu maddeleriyle yapılana göre daha kalıcıdır.

Dudak estetiğinde anestezi yapılır mı?
Cerrahi operasyonlarda genelde lokal anestezi uygulanır. Cerrahi müdahale gerektirmeyen durumlarda ise anestezi kullanılmayabilir.

İyileşme süreci uzun sürer mi?
Dudaklarımız vücudumuzda kan dolaşımının fazla olduğu noktalardan biridir. Bu sebeple operasyon sonunda morarma ve şişme durumları görülebilir. Bu morarma ve şişmeler 7-10 günlük bir süre içinde yok olacaktır.

Dudak inceltme işlemi nasıl yapılır?
Dudak estetiği her zaman dudakları kalınlaştırmak için yapılmaz. Kimi durumlarda aşırı kalın olan dudakların küçültülmesi amacıyla inceltme operasyonu da yapılabilir. Dudak inceltme operasyonunda, kalın olan dudağın mukozasından yağ dokularıyla birlikte elips şeklindeki bir parça çıkarılır ve dikiş izlerinin görünmeyeceği bir teknikle dikilir. Bu işlem lokal anestezi uygulanarak yapılmaktadır.

Gamze Estetiği

Gamze Estetiği


Gamze estetiğine her geçen gün estetik ameliyatları arasında ilgi artmaktadır. Kişisel çekiciliğin, bazı kültürlerde sanşın göstergesi olan gamzelere sahip olmak çok kolay. Son günlerin yeni modası kadınlarda yanak ve Venüs gamzesi iken, erkeklerde çene gamzesine ilgi dikkat çekmektedir.

Yanaklarda gamze estetiği nasıl yapılır?
Hastanın isteğine ve yüzünün uygunluğuna göre istendiğinde kalıcı gamzeler istenirse de gülünce ortaya çıkan sevimli gamzeler yapılabilmektedir. Gamze oluşturma operasyonu, lokal anestezi altında, ağız içinden gerçekleşen yaklaşık 30 dakika süren bir ameliyattır.

Öncelikle gamzenin nereye yapılacağı doktorun muayenesi sonucunda belirlenir ve işaretle tespit edilir. Ardından lokal anestezi yapılarak gamze estetiği ameliyatı başlatılır. Operasyon, yüzdeki mimik kasları yanağın işaretlenen bölgesinde gamze oluşturacak şekilde dikilerek yapılır.

Yanak Gamzesi Operasyonu Sonrası
Gerçekleştirilen gamze estetiği operasyonu sonrası hafif bir şişlik oluşur ve yaklaşık bir hafta sonra bu şişlikler kaybolur.

Yapılan gamzeden vazgeçebilir miyim?
Gamze estetiğinin özelliği, vazgeçilmesi halinde yapılacak bir operasyonla yanağın eski durumuna döndürülebilimesidir.

Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği


30’lu yaşlarda alın ve kaşların sarkması yüzdeki yaşlanmayı başlatır. Bu durum göz kapağı derisinin bollaşmasına neden olur. Kişilerin yaşı ilerledikçe, üst göz kapaklarındaki kaslar incelir ve göz kapağı derisindeki bolluk daha da artar. Alt göz kapağı ise yaşın ilerlemesiyle yanaktaki yağ dokusu ve yer çekiminin etkisiyle sarkmaya başlar. Bu durum alt göz kapağı derisinin incelmesine ve kaz ayağı denilen çizgilerin belirmesine neden olur. Göz kapağı estetiği alt ve üst göz kapaklarındaki fazla yağ, kas, deri dokusunun çıkarılması sayesinde, göz çevresi bölümlerinin gerginleştirilmesidir. Göz kapağı estetiği cerrahi bir uygulamadır ve bu uygulamayla kişilerin sarkmış, içe veya dışa dönmüş göz kapakları, torbalanmalar, göz çevresi kırışıklıklarının düzeltilerek, kişilerin daha genç ve dinç bir görünüme kavuşması amaçlanır.

Göz kapağı estetiği operasyonu öncesinde neler yapılır?
Operasyon öncesinde cerrahi müdahalenin planlanması için bir göz fonksiyonları muayenesi yapılır. Ameliyat tekniği, ilaç kullanımı, sigara ve alkolün cerrahi müdahaleye olan etkileri konusunda doktorunuz sizi bilgilendirir.

Göz kapağı estetiği operasyonu ne kadar sürer?
Göz kapağı estetiği operasyonunda deri altındaki kas dokusu, yağ torbaları ve dokuların fazlalıkları çıkartılır. Bu işlem, her göz kapağı için 20-30 dakika arasında zaman alır.

Ameliyat sonrasında nelere dikkat edilmelidir?
Göz kapağı estetiği operasyonu sona erdiğinde gözünüze göz kapaklarınızı örten bantlar takılır. Bu bantlar görmenizi engellemez. Göz çevresinde oluşabilecek ödemi engellemek için buzla soğuk kompres yapılır. Göz çevresinde tüm bu önlemlere rağmen şişlik ve morluklar oluşabilir. Bu şişlik ve morluklar 3. günden sonra azalmaya başlarlar. İşlemin hemen sonrasındaki saatlerde, göz kapaklarını örten bantlar üzerinde hafif sızıntı ve hafif kanamalar görülebilir. Başın bir yastık vasıtasıyla yüksekte tutulması ödemin azalmasını sağlar. 3. günden sonra göz çevresindeki ödem azalmaya başlar ve ortalama 7-10. gün içinde göz çevresindeki bantlar ve dikişler alınır. Bantlar alındığında morluk ve şişlik olabilir. Bu morluk ve şişlikler makyajla gizlenebilirler. Hasta ağır sporlar, solaryum, sauna ve güneş banyosu gibi aktivitelerden 6 hafta boyunca kaçınmalıdır.

Estetik göz kapağı ameliyatında hangi anestezi yöntemleri uygulanır?
Alt göz kapağı ameliyatı sıklıkla genel anestezi altında yapılırken, üst göz kapağı ameliyatı lokal anestezi altında yapılmaktadır.

Estetik göz kapağı ameliyatı iz bırakır mı?
Ameliyattan sonra ilk haftalarda üst göz kapağının kıvrımında ve alt göz kapağında kirpiklerin hemen altında, ince pembe bir çizgi dikkat çekebilir. Uzun dönemde bu çizgiler gözle görünmez hale gelirler.

Alın Germe

Alın Germe Estetiği


Kaşların düşmesi ve alnın kırışması,yaşlanmanın ilk belirtileridir ve cildin genç görünümünü estetik olarak bozan gelişmelerdir. Yüze yorgun bir ifade veren düşük kaşlar ve kırışık bir alın kişinin sosyal hayatını etkileyebilir. Alın germe ameliyatı, ilerleyen yaşla birlikte düşen kaşları ve bunlara bağlı olarak alın bölgesinde oluşan kırışıklıkları gidermek amacıyla yapılan bir uygulamadır. Yüze daha canlı, daha diri bir ifade kazandırmayı amaçlar.

Alın germe ameliyatına nasıl karar verilir?
Plastik cerrahınızla yapacağınız görüşme, alın germe ameliyatına karar verme sürecinin ilk aşamasıdır. Doktorunuz, yüzünüzün biçimini, derinizin ve saçlı derinizin yapısını inceleyecek, sağlık sorunlarınız olup olmadığını araştırdıktan sonra size en uygun yöntemi belirleyecektir.

Alın germe ameliyatı nasıl yapılır?
Alın germe ameliyatı, ameliyathane ortamında bir cerrah tarafından gerçekleştirilir. Ameliyatta genel anestezi kullanılır. Bu nedenle kişiler ameliyattan önce bir anestezi uzmanı tarafından muayene edilir. Alın germe ameliyatı, saçlı deri içinden açılan kesilerle yapılan bir ameliyattır. Bu yöntem aynı zamanda ameliyat sonrasında ameliyat izlerinin de belli olmaması için tercih edilmektedir. Bir sonraki adımda alındaki fazla deri alınır ve kırışıklıklara neden olan kaslar zayıflatılır. Başarı oranı yüksek ve sık yapılan bir bir estetik uygulamadır.

Alın germe ameliyatı sonrasında nelere dikkat edilmesi gerekir?
Ameliyat sonrasında alında morluklar ve şişlikler görülmesi beklenen bir durumdur.. Bu morlukları ve şişlikleri azaltmak için için baş yüksekte tutulur ve soğuk kompres uygulanır.

Alın germe ameliyatı ne kadar sürer?
Alın germe ameliyatları ortalama 1 – 1,5 saat sürmektedir

Alın germe ameliyatı sonrasında iyileşme süreci nasıldır?
Alın germe ameliyatı sonrasında, özellikle ilk 3-4 gün şişlik ve morluklar, hafif ağrılar olabilir. Doktorunuz bu ağrıları ağrı kesicilerle dengeleyecektir. 4. günden sonra yapılacak pansuman ve kontrollerin ardından işinize gidebilir, sosyal hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Alın germe ameliyatına nasıl karar verilir?
Alın germe ameliyatı alın bölgesindeki yaşı belli eden çizgilerden pratik bir şekilde kurtulmak ve kaşlardaki estetik sorunları çözmek için sıkça tercih edilen bir ameliyattır. Ayrıca alınlarında çöküntü ya da profil bozukluğu olan hastalar için de iyi bir çözüm sunmaktadır.

Kaş Kaldırma

Kaş Kaldırma


Kaşlarımız yüz mimiklerimizin oluşmasına katkı sağladıkları için, yüz estetiği açısından büyük önem taşırlar. Görünüşümüz, yüz ifademiz ve sosyal hayatımızda etkileri büyütür. Kaşlarımızın sarkmasının ana nedeni yaşlanma olsa da, kaşlar, doğuştan aşağıda, gözleri perdeleyen ya da göz ve kaş arasında oransız bir mesafe bırakan bir yapıda olabilirler. Kaş kaldırma estetiği, hangi sebeple olursa olsun sarkan ve kişinin yüz ifadesini dolayısıyla sosyal hayatını etkileyen kaşların revize edilmesini amaçlar.

Kaş kaldırma estetiği nasıl yapılır?
Askı yöntemi ve botoks kaş kaldırma estetiğinde en çok tercih edilen uygulamalardır. Hastanın yaşı, kaşın durumu, kaştaki bozulmanın boyutu ve sebebi göz önüne alınarak hangi yöntemin uygulanacağına karar verilir. Kaş kaldırma ameliyatı, genel veya lokal anestezi kullanılarak, ameliyathanede yapılır. Ameliyat ortalama 1 saat sürer. Kişiler aynı gün taburcu edilir ve 3-4 gün içinde işlerine dönebilirler.

Kaş kaldırma kalıcı mıdır?
Kaş kaldırma estetiğinde verilen şekil kalıcıdır. Bununla birlikte yıllar ilerledikçe, bütün alın aşağı sarkacağı için kaşlar da biraz aşağı inecektir.

Kaş kaldırma estetiği tek başına yeterli midir?
Bu hastanın yaşıyla ve beklentileriyle ilgili bir konudur. Orta yaşlı hastalar için kaş estetiği, genç ve diri bir görünüm için yeterli olabilir. Ancak daha ileri yaşlarda göz kapağı, göz çevresi estetiği, alın germe estetiği ile birlikte uygulanması faydalı olabilir.

Kaş kaldırma estetiğinde kaşlar ne kadar kaldırılmalıdır?
Kaş kaldırma ameliyatında yüzünüze uyumlu çekici bir şekil vermek amaçlanır. Ameliyat öncesinde doktorunuzun yaptığı muayene sırasında kaş kaldırmanın estetik sonuçlarının nasıl olacağına karar verilir. Eğer isteklerinizin sizi doğal bir görünümden uzaklaştırma riski varsa, bu size doktorunuz tarafından belirtilir.

Kaş kaldırma ile alın germe ameliyatları arasında ne gibi farklar vardır?
Alın germe ameliyatı yaşlanma nedeniyle kişilerin alın bölgelerinde oluşan çizgilenmeyi gidermek, alın bölgesine daha genç ve canlı bir görünüm vermek için yapılır. Genellikle 40 yaş üstü kişilerde oluşan çizgiler ve kırışıklıklardan kurtulmak için yapılan bir ameliyattır.

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe Kulak Estetiği


Kulakların görünümü yüz estetiği açısından önem taşır. Büyük kulaklar bazı toplumlarda güzellik göstergesi olarak görülse de özellikle çocuklarda dalga geçilme, arkadaş çevresinden dışlanma gibi istenmeyen durumları ortaya çıkarabilir. Çocuklarda şekil bozukluğu dışında bir rahatsızlık yoksa bu durum 6 yaşından itibaren yapılabilecek bir operasyonla düzeltilebilir. Bu yaşta yapılan bir operasyon, çocuk psikolojik olarak henüz durumun farkında olmadığı için sorunu erkenden çözebilir. Kepçe kulak estetiği riskli bir uygulama değildir ve erişkinlerde de kepçe kulak düzeltme ameliyatının herhangi bir sakıncası yoktur.

Kepçe kulak estetiği ameliyatı nasıl yapılır?
Kepçe kulak estetiği ameliyatı, genel ya da lokal anestezi kullanılarak yapılabilir. Ameliyat sonrasında hastanede kalmak gerekmez. Ameliyatta, kulak arkasında kesikler yapılır ve kulak kıkırdakları yeniden biçimlendirilerek, kulak arkasındaki saçlı deriye yaklaştırılır.

Ameliyat sonrası iyileşme süreci nasıldır?
Ameliyat sonrasında her iki kulağın da üzerine baskı yapması amacıyla bir sargı uygulanır. Ameliyatın ardından oluşabilecek ağrılar için ağrı kesici ilaçlar yeterli olacaktır. Sargılar ameliyattan bir gün sonra açılır. Tenisci bandı da denilen bant 3-4 hafta süreyle kulakların üzerine gelecek şekilde kullanır.

Operasyon sonrasında çalışma/sosyal hayatıma ne kadar zamanda dönebilirim?
Kepçe kulak operasyonunda, yapılan operasyon duymayı etkilemez ve iyileşme 1-2 hafta içinde tamamlanır. Kulaktaki şişlik ve kızarıklıklar ise 3-5 gün içinde düzelmeye başlar. İz bırakmaması ve kısa sürede iyileşmesi açısından kulak estetiği ameliyatları, olumlu etkisini hastanın hayatına çok hızlı yansıtan ameliyatlardır.

Kepçe kulak operasyonunun ardından kulak eski haline döner mi?
Kepçe kulak ameliyatı doğru teknikle yapıldığında kulağın eski haline dönme olasılığı çok düşüktür.

Ameliyatta ağrı hisseder miyim?
Kulak estetiği ameliyatları lokal anestezi ile yapılır ve ağrısızdır. Ameliyat sonrasındaki ağrılar da ağrı kesiciler ile giderilebilir.

Sizinle İletişime Geçelim

Daha Fazla Öncesi ve Sonrası Fotoğrafı ve Detaylı Bilgi İçin Sizinle İletişime Geçelim Tek Yapmanız Gereken Aşağıdaki Formu Doldurmak

Field is required!
Field is required!
Field is required!
Field is required!
Menü