Kaş & Sakal & Bıyık Ekimi

Kaş Ekimi

Kaş Ekimi


Kaşlarımız da aynı saçlarımız gibi dışsal ya da kalıtsal faktörlerden etkilenir, zayıflar, cansızlaşır ve dökülebilirler. Bunun yanında kaşları doğuştan olmayan ya da herhangi bir sebepten dolayı kaşları zarar gören kişiler azımsanmayacak sayıdadır. Kaşlarımızın eksikliği ya da cansızlığı, estetik açıdan yüzümüzde istenmeyen bir görüntü yaratabilir. Kaş ekimi bu gibi problemleri çözmek için yapılan bir uygulamadır.

Kaş Ekiminin Detayları
Kaş ekimi, FUE tekniği kullanılarak ve lokal anesteziyle yapılır. Genellikle ense bölgesinden alınan kıllar mikromotor cihazı kullanılarak ekilir. Yeni köklerin sağlıklı bir biçimde çıkması için ameliyat sonrasında hastanın dış etkenlerden korunması gerekmektedir. Ekilmiş kaş kökleri bir hafta içinde kabuk tutar ve dökülür. 3 ayın sonunda ise kaşlar son haliyle çıkmaya başlamış olacaktır.

Kaş ekimini herkes yaptırabilir mi?
Kaş ekimi cinsiyet ve yaş fark etmeksizin kaşlarının estetik yapısından rahatsız olan ve ense bölgesinde tekil saç telleri olan herkesin yaptırabileceği bir uygulamadır.

Kıl kökleri nereden alınır?
Kaş ekiminde genelde 400-800 civarı kök uygulanması yeterlidir. Ekim için kullanılan kıl kökleri vücudun çeşitli bölgelerinden ya da enseden alınır. Vücuttan alınması durumunda alınan kıllar özelliksiz olduğu için bir kayıp yaşanmaz. Ensede alınması durumunda ise, ense bölgesinde alınan kök sayısı kadar seyrelme olur ancak kıl köklerinin alındığı bölgenin çevresinde saçlar uzadığı için fark edilecek bir değişiklik olmaz.

Kaş ekim acı veren bir uygulama mıdır?
Kaş ekimi işlemi için 0,7 mm çapında bir iğne kullanılarak bir delik açılır ve kıl kökü bu açılan deliğe yerleştirilir. İşlem sırasında hastanın acı duymaması için işlem yapılacak bölgede lokal anestezi yapılır.

Ekilen kaşlar dökülür mü?
Kaş ekimi uygulamasının ardından kısa vadede kaşların hepsi ya da bir bölümü dökülür. Dökülen kaşlar 3-4 ay içinde geri çıkacaktır.

İyileşme süresi ne kadar sürmektedir?
Kaş ekim işlemi, 2-4 saat arası zaman almaktadır. İşlemin ardından, uygulama yapılan bölge ilk defa 24 saat sonra yıkanmakta ve kaş ekimi yaptıran kişi sosyal hayatına geri dönebilmektedir.

Sakal Ekimi

Sakal Ekimi


Sakal ve bıyık, erkek görünümünü tamamlayan önemli aksesuarlardır. Yüzün mizacını değiştirerek, ifadesini tamamlar, erkeksi bir görünüm yaratırlar. Köselik, genç görünmek bir avantaj gibi algılansa da, erkeksi görünümünde eksiklik hissedenler ve bunu psikolojik bir problem haline getirenler için sıkıntılı bir durum olabilmektedir. Diğer taraftan, yanık izleri ya da diğer yara izleri sakal-bıyık bölgesinde kayıplara yol açar ve bu durum kişileri ciddi ölçüde rahatsız edebilir.

Sakal ekimi nasıl yapılır?
Aynı FUE saç ekimi uygulamasında olduğu gibi, sakal ekimi için, ekim yapılacak alana vücudun başka bir bölgesinden alınan kıl kökleri nakledilir. Uygulamanın saç ekimi uygulamasından bir farkı yoktur.

Kıl kökleri nereden alınır?
Sakal ekiminde genelde 3000 civarı kök uygulanması yeterlidir. Eğer sadece bıyık bölgesine ekim yapılacaksa 400-800 arası kök yeterli olur. Ekim için kullanılan kıl kökleri vücudun çeşitli bölgelerinden ya da enseden alınır. Vücuttan alınması durumunda alınan kıllar özelliksiz olduğu için bir kayıp yaşanmaz. Enseden alınması durumunda ise, ense bölgesinde alınan kök sayısı kadar seyrelme olur ancak kıl köklerinin alındığı bölgenin çevresinde saçlar uzadığı için fark edilecek bir değişiklik olmaz.

Sakal ekimi, sakal kıran, yara ve yanık izleri için de yapılabilir mi?
Sakal ekimi, sakal kıran, yara ve yanık izleri için de uygulanabilir. Uygulamada nasıl bir strateji izleneceğine hastanın durumuna göre doktoru karar vermektedir.

Sakal ekimi sonrasında iz kalır mı?
Uygulamanın hemen sonrasında, yüz bölgesinde kızarıklıklar oluşması ve az miktarda kan izi olması beklenen bir durumdur ve geçicidir. Cildiniz banyo sonrası doğal haline dönecektir. Ekim işleminde kullanılan yüksek teknoloji ürünü cihazlar sayesinde herhangi bir iz ya da yara oluşmadan operasyon sonlandırılır.

Sakallarım ne zaman çıkar?
Operasyonun ardından ekilen sakalların ilk 2 hafta sonrasında dökülmesi beklenmektedir. 4 ile 8 ay arasında dökülen kıllar tekrar uzar ve kalıcı olarak son halini alır.

Bıyık Ekimi

Bıyık Ekimi


Ülkemizde bıyık, erkek kimliğinin önemli bir parçası olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle bıyığın seyrek olması ya da hiç olmaması, yara ve yanık izi olması ya da saçkıran gibi sebeplerle dökülmesi kişilerin sosyal hayatında sorunlar yaratabilmektedir. Günümüzde bıyık ekimi, farklı sorunlardan dolayı bıyık bölgesinde kıl çıkmayan erkekler için etkin bir yöntem olarak uygulanmaktadır.

Bıyık ekimi nasıl yapılır?
Aynı FUE saç ekimi uygulamasında olduğu gibi, bıyık ekimi için, ekim yapılacak alana vücudun başka bir bölgesinden alınan kıl kökleri nakledilir. Uygulamanın saç ekimi uygulamasından bir farkı yoktur. Operasyonun yapıldığı alanda beliren az miktarda kan operasyon sonrasında banyo yapıldığında temizlenerek çıkar. Bıyık ekilen alana 24-48 saat içinde yıkama yapılabilir. Ekim yapılan alan hücreler tarafından beslendiği için ekim bölgesinde kanlanma, kıl köklerinde sivilce benzeri küçük lekeler oluşur. Bu görüntü 1 hafta içinde kaybolur ve normal bıyık görünümü elde edilir.

Kıl kökleri nereden alınır?
Bıyık ekiminde genelde 400-800 civarı kök uygulanması yeterlidir. Ekim için kullanılan kıl kökleri vücudun çeşitli bölgelerinden ya da enseden alınır. Vücuttan alınması durumunda alınan kıllar özelliksiz olduğu için bir kayıp yaşanmaz. Enseden alınması durumunda ise, ense bölgesinde alınan kök sayısı kadar seyrelme olur ancak kıl köklerinin alındığı bölgenin çevresinde saçlar uzadığı için, fark edilecek bir değişiklik olmaz.

Bıyık ekimi, sakal kıran, yara ve yanık izleri için de yapılır mı?
Bıyık ekimi, sakal kıran, yara ve yanık izleri için de uygulanabilir. Uygulamada nasıl bir strateji izleneceğine hastanın durumuna göre karar verilir.

Bıyık ekimi sonrası iyileşme süreci nasıldır?
Ekim işlemi sonrasında oluşan koyu kırmızı görüntü, açılan kanallardan akan kanın kuruması sonucu oluşan kan pıhtılarıdır. Ekim işleminden 24-48 saat sonra yapılacak yıkama bu pıhtıları temizler ve kan pıhtıları en fazla 1 hafta içinde tamamen yok olur. Ekim işleminin yapıldığı bölge hemen uzamaya başlasa da son haline 3-4 ay içinde gelir. Ekim işleminden sonra 2 hafta içinde hasta tıraş olmaya başlayabilir.

Bıyık ekimi sonrasında iz kalır mı?
Uygulamanın hemen sonrasında, yüz bölgesinde kızarıklıklar oluşması ve az miktarda kan izi olması beklenen bir durumdur ve geçicidir. Cildiniz banyo sonrası doğal haline dönecektir. Ekim işleminde kullanılan yüksek teknoloji ürünü cihazlar sayesinde herhangi bir iz ya da yara oluşmadan operasyon sonlandırılır.

Öncesi ve Sonrası

Sizinle İletişime Geçelim

Daha Fazla Öncesi ve Sonrası Fotoğrafı ve Detaylı Bilgi İçin Sizinle İletişime Geçelim Tek Yapmanız Gereken Aşağıdaki Formu Doldurmak

Field is required!
Field is required!
Field is required!
Field is required!
Menü