Germe Operasyonları

Karın Germe

Karın Germe


Hamilelik, sürekli kilo alıp verme gibi sebepler karın kaslarının esnemesine, derisinin sarkmasına ve üzerinde çatlaklar oluşmasına yol açabilir. Esneme ve sarkmalardan sonra derimizin toparlanma becerisi genetik faktörler tarafından belirlenir. Bunun yanında karın bölgesindeki sarkmalar diyet ve egzersizle de düzelme göstermezler. Karın germe ameliyatı bu bollukları gidermek için uygulanabilecek en etkili çözümdür. Karın germe ameliyatında deri ve deri altı yağ dokusunun çıkarılması ve kasların sıkılaştırılması amaçlanır ve karın bölgesi sarkıklığında ciddi bir düzelme sağlayabilir.

Karın germe ameliyatı nasıl yapılır?
Karın germe ameliyatı karın bölgesindeki fazla deri ve yağın alınması amacıyla yapılan bir ameliyattır. Özellikle hamilelik ya da aşırı kilo kaybı sonrasında oluşan sarkık deri spor ya da başka medikal estetik uygulamalarla tedavi edilemediğinden bu kişiler amaçladıkları düz karın görünümüne karın germe ameliyatıyla ulaşılabilirler. Karın germe operasyonunda kullanılan dikişler iç çamaşırı içerisinde kalan gizli dikişlerdir ve operasyon hiçbir izin görünmeyeceği şekilde yapılır.

Karın germe ameliyatına nasıl karar verilir?
Karın germe ameliyatı olma kararı almadan önce estetik cerrahınızın yapacağı muayenede, karın bölgenizdeki yağ miktarı ve yerleşimi, deri sarkıklığı ve derinin kalitesi belirlenir. Ameliyat sonucu ile ilgili beklentiler konuşulur ve netleştirilir. Estetik cerrahınızı, daha önceden geçirdiğiniz rahatsızlıklar, ameliyatlar ve kötü alışkanlıklarınız konusunda bilgilendirmeniz önemlidir. Ameliyat sırasında kullanılacak anestezi tipi, hastaneden ne kadar sürede taburcu olacağınız gibi bilgiler muayene sonrasında estetik cerrahınız tarafından size aktarılır.

Karın germe ameliyatı sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?
Karın germe ameliyatı sonrasında hastanede kalma süresi ortalama 1 gecedir. Kullanılan lastik drenler ameliyattan 1 gün sonra çıkartılır. Dikişlerin tamamı cilt altında gizlendiği için alınacak dikiş olmaz. Ameliyat sonrası ilk günlerde şişlikler ve ağrı olabilir. Bu ağrı doktorunuzun kontrolünde kullanacağınız ağrı kesicilerle giderilir. Karın germe ameliyatından sonra işinize 2-4 hafta içinde dönebilirsiniz. Yara izleri ise ilk 3-6 ay pembe renkteyken, 9’uncu aydan itibaren düzleşir ve solar.

Karın germe ameliyatından sonra hamile kalınabilir mi?
Karın germe ameliyatından sonra ilk bir yılda hamile kalınması önerilmese de karın germe ameliyatından sonra hamile kalabilirsiniz.

Karın germe ve yağ aldırma birlikte mi yapılmalıdır?
Karın germe ameliyatı esnasında, karındaki yağlar da kombine olarak alınabilir. Bunun için genellikle Lliposuction tekniği uygulanmaktadır.

Karın germe ameliyatının sonuçları kalıcı mıdır?
Karın germe ameliyatı bir kere yapılır ve ameliyatın rutin olarak tekrarlaması gerekmez. Yine de hasta eğer ameliyat sonrasında aşırı kilo alıp verir ya da bir doğum geçirirse, karın derisi tekrar gevşeyebilir.

Kol Germe

Kol Germe


Vücut estetiği ile ilgili en sık rastlanan şikayetlerden biri de kol derisinin sarkmasıdır. Yaşlanmanın ve yer çekiminin etkisiyle, derimizin elastikiyeti ve deri altı yağ dokusu azalır. Bunun yanında genetik, fazla kilo alıp-verme, güneşe fazla maruz kalma gibi etkenler de deri altı dokusundaki gevşemeyi hızlandırır. Üst kolun arka ve iç yüzünden dirseğe doğru olan deride sarkmaya sebep olur. Kol germe ameliyatı bu tip sarkmalara etkili bir çözüm getiren bir uygulamadır.

Kol neden sarkar?
Kol sarkmalarında, yaşlanma, hızlı kilo alıp verme, en öncelikli nedenlerdir. Yine de problemler hastadan hastaya değişim gösterebilir. Kolun üst tarafında arka ve iç kısımlarında ortaya çıkan sarkıklıklar genellikle yağ birikimleri ve deri sarkması şeklindedir. Bunun nedeni bu bölgede deri ve deri altı dokusunun daha gevşek olmasıdır.

Kol germe ameliyatı nasıl yapılır?
Kol germe estetiği, deri fazlalığını çıkarma ve yağ alma gibi iki farklı teknik kullanılarak yapılır. Bu iki yöntem eğer kişi ihtiyaç duyuyorsa aynı anda da uygulanabilir. Operasyon dirsek ve koltuk altı arasındaki bölge için yapılır ve bu bölgelerde oluşan kol sarkmaları düzeltilir. Eğer kol sarkması çok fazla değilse, koltuk altı bölgesinde yapılacak küçük bir kesi ile de operasyon tamamlanabilir.

Kol germe ameliyatı nasıl planlanır?
Kişilerde deri gevşemesi kilo alıp vermeye bağlı ise derinin kalınlığı fazla olabilir. Bu durumlarda önce liposuction işlemi uygulanır ve ardından bol olan deri cerrahi müdahale ile alınır. Bollaşan deri genellikle dirseğe dek devam eden bir torbalanma şeklindedir. Böyle durumlarda kolun koltuk altından dirseğe dek uzayan arka iç kısmında kol germe ameliyatı yapılır.

Kol Germe Ameliyatı Hazırlığı
Kol germe estetiği hastane koşullarında ve genel anesteziyle yapılır. Hastalar ameliyattan en az 3 gün önce aspirin benzeri kanı sulandıran ilaçların alımını kesmelidir.

Kol Germe Ameliyatı Sonrası
Kol germe ameliyatından sonra sıvı birikimlerini engellemek için bölgeye dren adı verilen lastik borular konulabilir. Bunlar ameliyattan sonra 2-3 gün içinde alınırlar. Ameliyatın ardından bölgede oluşabilecek şişme ve ödemi hafifletmek için baskılı bandaj uygulaması yapılır. İyileşme süreci kişiden kişiye göre farklılık gösterebilir ama 1 hafta içinde tamamen iyileşmek mümkündür.

Bacak Germe

Bacak Germe


Yaşlanma süreci ve yer çekimi etkisi cildimizin elastikiyetini kaybetmesine ve deri altı dokusunun azalmasına sebep olur. Bu durum bacaklarda uyluk iç kısmındaki bacak derisinin bollaşması şeklinde gözlemlenebilir. Bu bollaşmanın en büyük sebeplerinden biri de sık kilo alıp verme ve hamileliktir. Bu bölgedeki deri vücudun birçok bölgesindeki deriye göre daha incedir ve elastikiyeti daha azdır. Bu nedenle de cildimizde bollaşma genellikle ilk bu bölgede görülür. Bacaklardaki bollaşma yaşlanma belirtilerinin başında gelir ve birçok kişi için özgüveni zedeleyen bir durumdur. Bacaklardaki bollaşma bacak germe müdahalesi ile etkin bir şekilde giderilebilir. Bacak germe ameliyatı çoğu zaman liposuction yöntemiyle kombine olarak uygulanır, Kilo kaybı sonrasında ve estetik gelişme beklenen birçok vakada etkili bir müdahaledir.

Bacak germe ameliyatına nasıl karar verilir?
Bacak germe ameliyatı, cildinde kilo alıp vermeye bağlı gevşeme yaşayan ya da yaş nedeniyle cildinde elastikiyet kaybı yaşayan kişiler için uygundur. Ayrıca bacak bölgesinde bölgesel yağlanma sorunu olan kişilerde liposucion işlemi ile kombine edilerek yapılabilir. İşlemin amacı hastanın çok daha ince ve diri bir bedene sahip olmasıdır.

Bacak germe ameliyatı sonrasında nelere dikkat edilir?
Bacak germe ameliyatının ardından bir ay süresince özel bir korse ilk bir hafta boyunca da varis çorabı kullanılır. Özellikle İlk günlerde yatarken ve otururken bacaklar kalp seviyesinden yukarıda tutulmaya çalışılır. Dikiş alınması gerekmez. Spor aktivitelerine 4-6 hafta sonra başlanabilir. Hasta operasyondan 2 gün sonra duş alabilir.

Bacağın diğer bölümleri de gerilir mi?
Fazla kilo kaybeden kişilerde, sarkmalar sadece bacak uyluk derisinde değil, bacağın genelinde gözlemlenebilir. Böyle durumlarda bacak ile birlikte, kalça ve sırt derisine de müdahale etmek gerekebilir. Kalçaların yanına ve arkasına doğru uzatılan bir izle bu bölgelerdeki fazlalıklar gerdirilir. Bu işlemler yapılırken, uyluk ön ve arka yüzündeki deride de gerilme sağlanması amaçlanır.

Bacak germe ameliyatı sonrası günlük yaşantıma ne kadar sürede dönerim?
Operasyon sonrası hastalar genellikle bir gün sonra hastaneden taburcu olurlar. 2-3 gün sonra banyo yapabilir ve 7-10 gün sonra normal yaşantılarına devam edebilirler.

Boyun Germe

Boyun Germe


Boyun yüzün önemli bir parçasıdır bu nedenle boyundaki bollaşma ve kırışıklıklar kişilerin yüz estetiğini doğrudan etkiler. Yaşlanma, genetik faktörler ve yer çekimi zamanla derimizde gevşemelere sebep olur. Oluşan bollaşma ve sarkma nedeniyle, boyunla çene arasındaki açı azalır ve kaybolur. Kilolu kişilerde ise bu bollaşmanın yanında çene altında “gıdı” denilen bölgedeki yağlanma da bu görüntüye eklenir. Bu değişim yüz ovalini estetik olarak bozar ve kişilerin yaşlı görünmesine yol açar. Boyun germe, yüz ve boyun derisindeki bollaşma ve kırışıklıkların düzeltilerek yüzün gençleştirilmesini amaçlar.

Boyun germe operasyonu, kişilere daha iyi bir boyun açısı sağlamak ve çene altına toplanan fazla deriyi germek amacıyla yapılan bir ameliyattır. Kişide yapılacak muayene sonucuna göre çene altından yapılan küçük bir kesiyle veya kulak arkasına yapılacak bir kesiyle fazla deri toplanır ve boynun daha estetik ve genç bir görünüm kazanması amaçlanır.

Boyun estetiği ameliyatına nasıl karar verilir?
Cerrahınız, boyun germe ameliyatının gerekli olup olmadığına ve ameliyat için hangi tekniğin kullanılacağına ameliyat öncesi yapılacak muayene ile karar verir. Ameliyat planlanırken hastanın beklentileri ve ameliyatın verebileceği sonuçlar karşılaştırılır ve netleştirilir.

Boyun germe ve liposuction işlemi aynı anda mı yapılır?
Boyun germe operasyonu, özellikle gıdı bölgesinde yağlanması olan ve sarkma yaşayan hastalar söz konusu olduğunda liposuction operasyonu ile birlikte uygulanabilir. Bu operasyon sayesinde, kişi özellikle ön profilden bakıldığında uzun yüz hattını toparlamış ve yan profiline kavis vermiş olur. Daha genç ve canlı bir görünüme kavuşur.

Sizinle İletişime Geçelim

Daha Fazla Öncesi ve Sonrası Fotoğrafı ve Detaylı Bilgi İçin Sizinle İletişime Geçelim Tek Yapmanız Gereken Aşağıdaki Formu Doldurmak

Field is required!
Field is required!
Field is required!
Field is required!
Menü